KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13495361
*
nr 1349 5361
Carl Petter Hallberg
(1809-1879), Sverige
Oljemålning, Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 31x38cm
Kondition: smärre tryckskada i duken
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 19:44:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 19:35:45
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Petter Hallberg
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Läs mer om Carl Petter Hallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter hallberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:42
*
Carl Petter Hallberg
Kondition: smärre tryckskada i duken
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Läs mer om Carl Petter Hallberg
nr 1349 5361
Carl Petter Hallberg
(1809-1879), Sverige
Oljemålning, Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 31x38cm
Kondition: smärre tryckskada i duken
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/9 19:35:45 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Petter Hallberg
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.Läs mer om Carl Petter Hallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter hallberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:42



